Metalowe dekoracje do salonu w stylu loft
Szukasz fajnych rozwiązań do salonu w stylu industrialnym zajrzyj tutaj: https://www.sklep.dastal.com.pl. Pomieszczenia industrialne od lat cieszą się powodzeniem. Ich niepowtarzalny
Skuteczne pozycjonowanie, czyli jakie? Co warto wiedzieć o SEO?
Pozycjonowanie to jeden z ważniejszych elementów strategii marketingowej każdej firmy, która pozyskuje klientów w sieci. Dlaczego? Działania SEO skupiają
Prace spawalnicze, bezpieczeństwo i dobór końcówek prądowych
Podejmując się jakichkolwiek prac z zakresu spawalniczego, kluczowym elementem jest zadbanie o nawet najdrobniejsze szczegóły. Jednym z nich jest wykorzystywanie
Żywienie zwierząt hodowlanych
Żywienie zwierząt hodowlanych jest oparte na dostarczaniu jakościowego pokarmu z zachowaniem wymagań żywieniowych białka, minerałów i witamin, potrzebnych do prawidłowego rozwoju zwierzęcia.
Jak zacząć naukę wróżenia z kart?
Chciałbyś/chciałabyś nauczyć się wróżenia z kart? Korci Cię by poznać swoją przyszłość? A może chcesz poznać ciekawy sposób wróżenia z okazji zbliżających się Andrzejek? Nauka wróżenia
Jakie struny wybrać do gitary klasycznej?
Wiele osób odwiedzających miejsce jakim jest pracownia lutnicza warszawa zastanawia się jak wybrać struny do gitary klasycznej. Dla jednych poszczególne struny się zupełnie niczym
Jaką hurtownię płyt meblowych wybrać?
Hurtownie płyt meblowych to miejsca, w których możesz się kompleksowo zaopatrzyć w różnego rodzaju materiały, niezbędne do produkcji mebli na wymiar. Są to wyspecjalizowane firmy,

Filateliści wbrew pozorom mają naprawdę ciekawe zajęcie. Wśród znaczków bowiem można natknąć się na perełki. Zarówno przez historię takich znaczków jak i wygląd ich cena diametralnie rośnie w górę. Dobrze więc następnym razem przeglądając stare listy lub papiery w domu rodzinnym przyjrzeć się znaczkom na kopercie. Może znajdziesz najdroższe znaczki pocztowe polskie .

Najdroższy znaczek pocztowy z Polski

Dla wielu filatelistów niezwykłym okazem jest niebieska 10-koronówka z wydania krakowskiego z 1919 roku z charakterystycznym czarnym nadrukiem “Poczta Polska”.
Ten znaczek był wydrukowany w 440 egzemplarzach i jak można się spodziewać nie pozostało ich zbyt wiele do naszych czasów.
Z tego względu już w 2009 roku na aukcji osiągnął cenę 170 tysięcy złotych. Za to w 2014 wyceniono go na pół miliona złotych.

Najstarszy znaczek pocztowy na polskich ziemiach

Najstarszy znaczek pocztowy, jaki możemy znaleźć został wydany pod zaborami 1 stycznia 1860 roku na ziemiach Królestwa Polskiego, czyli tak zwanej Kongresówki. Przedstawiał dwugłowego orła rosyjskiego z Orłem Białym na piersi oraz posiadał polski napis “Za łót kop.10” co znaczyło że kosztował 10 kopiejek i oznaczało listy o wadze do pół łuta na terenie Królestwa Polskiego i Rosji.
Znaczek wycofano już w kwietniu 1865 ze względu na likwidację autonomii Królestwa Polskiego. Nie wprowadzone do obiegu znaczki niszczono.
Dlatego osiągnął on w 2018 wartość 150 tysięcy złotych na aukcji.

Peerelowska pamiątka

Znaki z czasu PRL-u zwykle nie przedstawiają większej wartości. Drukowane były bowiem dużymi seriami na słabej jakości papierze. Jednak w przypadku znaczków najbardziej cenione są pomyłki – źle umieszczone napisy, obrazki lub użyty kolor. W przypadku tego znaczka z czasu PRL-u główną rolę odegrały źle umieszczone napisy.
Tak zwana “odwrotka bokserów” przedstawia dwóch walczących mężczyzn. Była to część serii związanej z Igrzyskami Olimpijskimi w Melbourne z 1956 roku. Jednak arkusz źle poszedł w drukarni.
W wyniku tego napisz “Poczta Polska” i nominał znaczka są odwrócone. Postacie są do góry nogami względem napisów. Ten błąd zaowocował serią 14 znaczków, z których jeden w 2009 został sprzedany za ponad 60 tysięcy złotych.