Aktywne uczestniczenie w zabawie podnosi efektywność nauki. Poprzez naśladowanie, powtarzanie i odpowiadanie, uaktywnia się obszary mózgu odpowiedzialne za utrwalanie nabytych informacji. Pasywna wiedza staje się aktywną praktyką, dzięki czemu znacznie lepiej zapamiętujemy to, co wydarzyło się w naszym otoczeniu. Dlatego też chętnie opowiadamy, o tym, co widzieliśmy, przeżyliśmy i czego byliśmy świadkami.
Tak samo wygląda nauka w przypadku dzieci – poznają one świat poprzez opowiadanie dorosłym, co widziały, co im się podobało, czego nie polubiły, a czego chętnie by spróbowały. Na takim właśnie mechanizmie oparte są gry interaktywne, które działają na podobnej zasadzie – otrzymuje się materiał, który następnie się powtarza. Jest on tak przygotowany, żeby nakłonić dziecko do interakcji z programem komputerowym zawartym w grze.
W ten sposób gry językowe do nauki angielskiego pomagają utrwalić zdobytą wiedzę i poszerzyć zasób słownictwa. Obrazki ułatwiają zapamiętywanie pojęć, a dźwięki nasuwają skojarzenia z elementami świata, które otacza dziecko. W ten sposób nabywa ono wiedzę odnośnie języka i rzeczywistości, w której żyje.
Najnowsze komentarze