Jakie materiały dla foteli biurowych wybrać?
Fotele biurowe to meble, które na co dzień są bardzo intensywnie eksploatowane w biurach lub w domowych gabinetach. Wykorzystywane są nie tylko przez osoby dorosłe, ale równie
Ciasto z herbatą matcha.
Matcha ciasto - jak to ugryźć?
Istnieją w kuchni ciasta codzienne, takie zupełnie zwyczajne. Istnieją również ciasta wyjątkowe. Właśnie do tej drugiej kategorii można zaliczyć ciasta, do których
Planowanie domowego budżetu - 6 wskazówek, jak przetrwać tymczasowe trudności finansowe i jak zaplanować domowy budżet?
Plan krok po kroku na różne okazje.
Jak zaplanować domowy budżet? Oceń sytuację
Panika nie pomoże
4 główne pytania finansowe, na które powinieneś znać odpowiedzi
Zorientuj się w swojej sytuacji finansowej, abyś mógł jasno określić swoje cele i możliwości.
1. Ile masz długów?
Aby szybciej wyjść z długów, musisz dokładnie
3 sposoby na czerpanie przyjemności z oszczędzania - na czym oszczędzać, proste oszczędzanie
Zwykliśmy myśleć, że oszczędzanie pieniędzy oznacza cięcie wydatków, wydawanie mniej i prowadzenie pozbawionej radości egzystencji.
Szkoła szachowa dla wymagających
Królewska gra, która zawładnęła umysłami widzów Netflixa
Szachy to gra królewska, która ostatnio zawładnęła sercami i umysłami dużego grona osób. Zapomniana i niedoceniana gra planszowa
O czym należy pamiętać przed wyjazdem na kolonie?
Ważne wydarzenie w życiu dziecka
Kolonie dla dzieci to wyjątkowa sprawa. Samodzielny wyjazd bez rodziców to sprawdzian tego, jak dzieci sobie radzą bez pomocy. To także

Królewska gra, która zawładnęła umysłami widzów Netflixa

Szachy to gra królewska, która ostatnio zawładnęła sercami i umysłami dużego grona osób. Zapomniana i niedoceniana gra planszowa przeżywa teraz renesans. Dzieje się to za sprawą popularności netflixowego serialu pt.: “Gambit Królowej”, a także dodaniu nauki szachów do planów lekcji niektórych ze szkół.

Korzyści nauki gry w szachy przez najmłodszych

Wzrost popularności gry w szachy cieszy, bowiem jest to rozrywka, która niesie ze sobą szereg korzyści, duży wpływ ma zwłaszcza na dzieci i ich rozwój. Gra w szachy rozwija bowiem w dzieciach umiejętności strategicznego i logicznego myślenia, uczy koncentracji i konsekwencji własnych decyzji i działań.

To gra, która rozwija też pamięć i zdolności arytmetyczne, co przydaje się na pewno w szkołach, przede wszystkim na lekcjach matematyki. Udowodniono zresztą, że szachy mają wpływ na zdolności przyswajania wiedzy przez dzieci. Te, które praktykują grę uczą się znacznie lepiej, szybciej i zdobywają ważne osiągnięcia szkolne.

Ponadto szachy uczą też pokory i szacunku dla przeciwnika, co przydaje się w relacjach interpersonalnych. Ale aby prawidłowo uczyć się gry w szachy i poznać wszelkie tajniki skutkujące wygraną, warto rozpocząć profesjonalną naukę szachów w specjalnej do tego stworzonej szkole.

Szkoła szachowa dla wymagających

Szkoła szachowa to pewność, że dzieci uczone będą przez prawdziwych specjalistów, którzy umiejętnie zaszczepią pasję do gry w młodych sercach i umysłach, aby dzieci same chciały ją w sobie rozwijać. Dobry nauczyciel będzie potrafił uczyć szachów zarówno nastolatków, jak i najmłodszych (dzieci w wieku 2-4 lat) – każdą grupę w zupełnie inny, przystosowany do wieku sposób.

Najmłodsze dzieci wymagają bowiem szczególnego traktowania. Nie zainteresuje ich sucha teoria, poza tym ciężko będzie złapać ich uwagę na dłużej niż kilka minut. Dlatego mistrz szachowy odznaczać się musi wyjątkowym talentem, aby w czasie wciągającej zabawy przemycać zasady i umiejętności gry w szachy.