Jakie materiały dla foteli biurowych wybrać?
Fotele biurowe to meble, które na co dzień są bardzo intensywnie eksploatowane w biurach lub w domowych gabinetach. Wykorzystywane są nie tylko przez osoby dorosłe, ale równie
Ciasto z herbatą matcha.
Matcha ciasto - jak to ugryźć?
Istnieją w kuchni ciasta codzienne, takie zupełnie zwyczajne. Istnieją również ciasta wyjątkowe. Właśnie do tej drugiej kategorii można zaliczyć ciasta, do których
Planowanie domowego budżetu - 6 wskazówek, jak przetrwać tymczasowe trudności finansowe i jak zaplanować domowy budżet?
Plan krok po kroku na różne okazje.
Jak zaplanować domowy budżet? Oceń sytuację
Panika nie pomoże
4 główne pytania finansowe, na które powinieneś znać odpowiedzi
Zorientuj się w swojej sytuacji finansowej, abyś mógł jasno określić swoje cele i możliwości.
1. Ile masz długów?
Aby szybciej wyjść z długów, musisz dokładnie
3 sposoby na czerpanie przyjemności z oszczędzania - na czym oszczędzać, proste oszczędzanie
Zwykliśmy myśleć, że oszczędzanie pieniędzy oznacza cięcie wydatków, wydawanie mniej i prowadzenie pozbawionej radości egzystencji.
Szkoła szachowa dla wymagających
Królewska gra, która zawładnęła umysłami widzów Netflixa
Szachy to gra królewska, która ostatnio zawładnęła sercami i umysłami dużego grona osób. Zapomniana i niedoceniana gra planszowa
O czym należy pamiętać przed wyjazdem na kolonie?
Ważne wydarzenie w życiu dziecka
Kolonie dla dzieci to wyjątkowa sprawa. Samodzielny wyjazd bez rodziców to sprawdzian tego, jak dzieci sobie radzą bez pomocy. To także

Plan krok po kroku na różne okazje.

Jak zaplanować domowy budżet? Oceń sytuację

Panika nie pomoże Ci znaleźć wyjścia z sytuacji, a jedynie zwiększy Twój stres. Usiądź więc i zastanów się dobrze nad swoją sytuacją. Określ przyczynę napięć finansowych. Może to być oczywiste: utrata pracy, wyjście na urlop macierzyński.

Może być też tak, gdy zauważyłeś, że Twoje dochody są regularnie niewystarczające i często musisz pożyczać pieniądze. Powody mogą być różne: ostatnio wydano dużo pieniędzy na leczenie, narosło zadłużenie na karcie kredytowej i teraz płatności pochłaniają cały Twój dochód, wydano znaczną kwotę na duży zakup lub rozrywkę. Ważne jest, aby zrozumieć przyczynę i zaplanować działania w oparciu o konkretną sytuację.

Planowanie domowego budżetu – Określ swoje priorytetowe wydatki

Zazwyczaj są to wydatki związane z mieszkaniem i wyżywieniem. Możesz żyć bez domowego Internetu i rozrywki, ale na pewno nie możesz obejść się bez dachu nad głową i jedzenia. Możesz zaoszczędzić pieniądze na niektórych produktach spożywczych, ale staraj się nie pomijać posiłków tylko po to, aby odłożyć trochę więcej. Na pusty żołądek nie będziesz w stanie pracować i podejmować właściwych decyzji.

W zależności od sytuacji, do priorytetowych wydatków mogą należeć również leki, opłaty za opiekę dzienną lub inne.

Teraz ubezpiecz się od niepotrzebnych wydatków. Jeśli masz kartę kredytową, wyjmij ją z portfela i zostaw w domu. Usuń dane kart płatniczych z aplikacji i sklepów internetowych. Płać gotówką, starając się nie przekroczyć zaplanowanej kwoty. To nie rozwiąże problemu, ale powstrzyma wyciek środków.

Planowanie domowego budżetu – ustal realistyczny budżet

Określ, jaką kwotę możesz przeznaczyć na spłatę długów, zaciągnięcie kredytu lub utworzenie funduszu awaryjnego.

Wyznaczaj realistyczne cele. Nie jest prawdopodobne, że będziesz w stanie zrezygnować z całej kategorii wydatków lub zaoszczędzić dużo pieniędzy na jednej rzeczy. Zamiast tego postaraj się ograniczyć każdą kategorię o co najmniej 10%. Nie zauważysz dużej różnicy, ale zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Rozrywka, zakupy dla przyjemności i jedzenie na mieście mogą być bardziej ograniczone, nawet o 90%. Postaraj się zaoszczędzić trochę na te wydatki, abyś nie czuł się całkowicie pozbawiony radości.

Spróbuj wynegocjować opóźnienie w płatności

Jeśli zdajesz sobie sprawę, że w najbliższej przyszłości nie będziesz w stanie zapłacić za media, rachunki medyczne lub odsetki od kredytu, skontaktuj się z organizacją, której jesteś winien, tak wcześnie, jak to możliwe. Jest prawdopodobne, że zgodzą się na ustępstwa: bardziej opłaca im się otrzymać niższą kwotę niż nic.

Banki mogą również zaoferować Ci niższe oprocentowanie lub pozwolić na opóźnienie płatności bez kary (zazwyczaj nie więcej niż 1-3 miesiące). Firmy zarządzające mogą zgodzić się na tymczasowe niepobieranie opłat za media. Najważniejsze jest, aby nie czekać, aż będziesz winien dużo, ale zgodzić się z góry. Bądź przygotowany na zebranie niezbędnych dokumentów, które potwierdzą, że rzeczywiście jesteś teraz w trudnej sytuacji finansowej.

Poruszaj się małymi krokami

Jest mało prawdopodobne, że uda Ci się powrócić do stabilności finansowej w ciągu kilku tygodni lub nawet miesięcy. Poruszaj się stopniowo: obniż swoje oczekiwania, oszczędzaj regularnie i szukaj sposobów na zwiększenie swoich dochodów.

Jeśli w danym dniu lub miesiącu przekroczysz budżet, nie zaczynaj od razu się obwiniać.

Przeanalizuj swoje wydatki i znajdź przyczynę nieplanowanego wydatku. Może miałeś zepsuty zamek w drzwiach lub stłuczone okulary, a wymiana była rozpaczliwie potrzebna. A może uległeś pokusie w swoim ulubionym sklepie i kupiłeś coś niepotrzebnego. W drugim przypadku postaraj się zmienić swoje zachowanie, aby uchronić się przed podobnymi wydatkami w przyszłości.