Jakie materiały dla foteli biurowych wybrać?
Fotele biurowe to meble, które na co dzień są bardzo intensywnie eksploatowane w biurach lub w domowych gabinetach. Wykorzystywane są nie tylko przez osoby dorosłe, ale równie
Ciasto z herbatą matcha.
Matcha ciasto - jak to ugryźć?
Istnieją w kuchni ciasta codzienne, takie zupełnie zwyczajne. Istnieją również ciasta wyjątkowe. Właśnie do tej drugiej kategorii można zaliczyć ciasta, do których
Planowanie domowego budżetu - 6 wskazówek, jak przetrwać tymczasowe trudności finansowe i jak zaplanować domowy budżet?
Plan krok po kroku na różne okazje.
Jak zaplanować domowy budżet? Oceń sytuację
Panika nie pomoże
4 główne pytania finansowe, na które powinieneś znać odpowiedzi
Zorientuj się w swojej sytuacji finansowej, abyś mógł jasno określić swoje cele i możliwości.
1. Ile masz długów?
Aby szybciej wyjść z długów, musisz dokładnie
3 sposoby na czerpanie przyjemności z oszczędzania - na czym oszczędzać, proste oszczędzanie
Zwykliśmy myśleć, że oszczędzanie pieniędzy oznacza cięcie wydatków, wydawanie mniej i prowadzenie pozbawionej radości egzystencji.
Szkoła szachowa dla wymagających
Królewska gra, która zawładnęła umysłami widzów Netflixa
Szachy to gra królewska, która ostatnio zawładnęła sercami i umysłami dużego grona osób. Zapomniana i niedoceniana gra planszowa
O czym należy pamiętać przed wyjazdem na kolonie?
Ważne wydarzenie w życiu dziecka
Kolonie dla dzieci to wyjątkowa sprawa. Samodzielny wyjazd bez rodziców to sprawdzian tego, jak dzieci sobie radzą bez pomocy. To także

Ważne wydarzenie w życiu dziecka

Kolonie dla dzieci to wyjątkowa sprawa. Samodzielny wyjazd bez rodziców to sprawdzian tego, jak dzieci sobie radzą bez pomocy. To także ogrom zabawy i możliwości zawierania przyjaźni na całe życie. Ale żeby wyjazd był naprawdę udany trzeba odpowiednio się do niego przygotować. O czym nie wolno zapomnieć podczas pakowania?

Pierwszą i najważniejszą sprawą do załatwienia przed wyjazdem (bez której wyjazd nie powinien się odbyć), jest chęć dziecka. Gdy się pojawi należy właściwie oswajać je z tematem wyjazdu. Aby kolonie były udane maluch musi być przygotowany na każdą sytuację i powinien potrafić radzić sobie z nią samodzielnie.

Samodzielność

Dziecko na koloniach musi radzić sobie z ubieraniem, rozbieraniem, myciem (zarówno w wannie, jak i pod prysznicem), jedzeniem (w tym krojeniem, nakładaniem, obieraniem etc.), korzystaniem z toalety, czesaniem, myciem zębów, a także z zasypianiem.

Musi też odróżniać dobro od zła, wiedzieć jak traktuje się rówieśników, wychowawców, a także potrafić się podporządkować w grupie. Ważne jest również, aby maluch wiedział, że w każdej chwili może poprosić o pomoc dorosłych (wychowawcę lub kierownika obozu).

Wiarygodność organizatora

Przed wyborem kolonii warto też sprawdzić wiarygodność ich organizatorów: wpis do rejestru organizatorów, gwarancja ubezpieczeniowa, zgłoszenie do Kuratorium Oświaty, stan techniczny pojazdu, którym podróżować będzie dziecko.

Ważne jest, też aby kolonie wpisane zostały na stronie MEN-u, a kadra posiadała odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie i umiejętności. Przy wyborze tematyki obozu warto kierować się pasją dziecka. Jeśli lub rysować, na pewno bardziej szczęśliwy będzie na obozie malarskim, niż sportowym.

Walizka i kieszonkowe

Poza tym, niezwykle ważnym jest to, co spakujemy dziecku do walizki, torby lub plecaka. Przede wszystkim należy pamiętać o wszelkich lekach, jeśli dziecko ich może potrzebować – poinformujmy też o nich wychowawcę. Z ubrań należy przygotować po jednym zestawie bielizny i kompletu ubrań na każdy dzień, buty letnie i takie na dni chłodniejsze, sportowy strój, klapki, ręczniki, piżamę, a także okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy, czapka z daszkiem, filtr UV i spray na owady.

Dokumenty dziecka najlepiej przekazać wychowawcy, podobnie jak połowę kieszonkowego, które przyda się, gdy maluch zafascynowany pierwszymi dniami wyjazdu, wyda swoją część. Ewentualnie można pozwolić dziecku zabrać telefon i umówić się na konkretną godzinę, w której będziecie do siebie dzwonić lub pisać, albo ustalić z wychowawcą, że w tych godzinach użyczy maluchowi swojego telefonu.