Jakie materiały dla foteli biurowych wybrać?
Fotele biurowe to meble, które na co dzień są bardzo intensywnie eksploatowane w biurach lub w domowych gabinetach. Wykorzystywane są nie tylko przez osoby dorosłe, ale równie
Ciasto z herbatą matcha.
Matcha ciasto - jak to ugryźć?
Istnieją w kuchni ciasta codzienne, takie zupełnie zwyczajne. Istnieją również ciasta wyjątkowe. Właśnie do tej drugiej kategorii można zaliczyć ciasta, do których
Planowanie domowego budżetu - 6 wskazówek, jak przetrwać tymczasowe trudności finansowe i jak zaplanować domowy budżet?
Plan krok po kroku na różne okazje.
Jak zaplanować domowy budżet? Oceń sytuację
Panika nie pomoże
4 główne pytania finansowe, na które powinieneś znać odpowiedzi
Zorientuj się w swojej sytuacji finansowej, abyś mógł jasno określić swoje cele i możliwości.
1. Ile masz długów?
Aby szybciej wyjść z długów, musisz dokładnie
3 sposoby na czerpanie przyjemności z oszczędzania - na czym oszczędzać, proste oszczędzanie
Zwykliśmy myśleć, że oszczędzanie pieniędzy oznacza cięcie wydatków, wydawanie mniej i prowadzenie pozbawionej radości egzystencji.
Szkoła szachowa dla wymagających
Królewska gra, która zawładnęła umysłami widzów Netflixa
Szachy to gra królewska, która ostatnio zawładnęła sercami i umysłami dużego grona osób. Zapomniana i niedoceniana gra planszowa
O czym należy pamiętać przed wyjazdem na kolonie?
Ważne wydarzenie w życiu dziecka
Kolonie dla dzieci to wyjątkowa sprawa. Samodzielny wyjazd bez rodziców to sprawdzian tego, jak dzieci sobie radzą bez pomocy. To także

Pracujesz w elastycznych godzinach? A może masz sporo wolnego czasu? Zastanów się, czy nie chcesz dorobić do wypłaty, bo jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka propozycji.

1. Premie bankowe i programy lojalnościowe

Możesz dorobić do wypłaty, nie wychodząc z domu i nie angażując się za bardzo. W jaki sposób? Szukając i korzystając z premii bankowych, programów lojalnościowych lub partnerskich, a także konkursów internetowych. Twoja „wypłata” nie zawsze będzie mieć postać gotówki – może to być voucher do sklepu lub nowy robot kuchenny. Jeśli jednak chcesz, zawsze możesz to spieniężyć.

Konkursy internetowe, premie bankowe czy programy lojalnościowe szczegółowo omawia serwis www.premiadlaciebie.pl, dlatego tam szukaj informacji, jak zacząć zarabiać w ten sposób.

2. Freelancer

Lubisz robić zdjęcia i wiesz, że są dobre? A może piszesz świetne teksty i chcesz zacząć na tym zarabiać? Możesz zostać freelancerem i zarabiać na tym, co kochasz robić. I dzięki najnowszym przepisom, nie musisz od razu zakładać własnej działalności gospodarczej.

Jeśli chcesz wyłącznie dorobić do wynagrodzenia, możesz wykonywać takie zlecenia w ramach działalności nierejestrowanej, choć wtedy wysokość miesięcznych przychodów będzie ograniczona. Ponadto musisz pamiętać, że konieczne jest opłacenie podatku dochodowego.

3. Influencer

Kim jest influencer? W ten sposób nazywa się osobę, która wpływa na opinię innych. I mowa tu będzie oczywiście o szerszej grupie odbiorców, a nie o najbliższej rodzinie i znajomych. Za influencerów uważa się zwykle blogerów, instagramerów czy youtuberów, którzy zgromadzili wokół siebie dużą społeczność, z którą wchodzą w interakcje. Ich rekomendacje mogą wpłynąć na sprzedaż danego produktu, usługi.

Agencje reklamowe już zauważyły i wykorzystują takie zjawisko. Jako influencer, możesz nawiązać z nimi współpracę i zarabiać dzięki postom sponsorowanym czy lokowaniu produktów. Na to, ile zarobisz, wpływ będą miały Twoje zasięgi. Choć nie zawsze – w niektórych branżach mówi się o mikroinfluencerach, czyli osobach, których liczba obserwujących, subskrybujących kanał nie jest liczona w setkach tysięcy, lecz które jednocześnie mają bardzo duży wpływ na kreowanie opinii w swoich społecznościach.

4. Sprzedaż produktów przez internet

Jeśli lubisz rękodzieło, to zastanów się nad sprzedażą swoich produktów przez internet. To, na jaką skalę będziesz w ten sposób pracować, zależy tylko od Ciebie. Może to być wyłącznie dochodowe hobby lub z czasem sposób na odejście z etatu i rozpoczęcie własnej działalności.

Przy czym nie musisz od razu zakładać własnego sklepu internetowego. Możesz nawiązać współpracę z serwisami, które zajmują się sprzedażą produktów typu handmade lub reklamować się w mediach społecznościowych.

5. Korepetycje

Wszystkie poprzednie sposoby dotyczyły tak właściwie metod zarabiania online. Dlatego na koniec chcielibyśmy wrócić do sprawdzonych, tradycyjnych sposobów, czyli do udzielania korepetycji. To wciąż popularna metoda na dorabianie do wynagrodzenia, nie tylko przez studentów.

Pamiętaj jednak, że także wtedy, gdy udzielasz korepetycji, powinieneś wystawiać rachunek i rozliczać się z urzędem skarbowym. Możesz to robić w ramach działalności nierejestrowanej, o której już pisaliśmy.